De Ranglijst van de Publieksprijs


 

plaats website

aantal stemmen

1 DeurneWiki www.deurnewiki.nl 1391
2 Stichting De Kwakel Toen & Nu www.de-kwakel.com 1205
3 Tremele www.tremele.nl 1164
4 Groenegraf.nl De historische site van het Eemland www.groenegraf.nl 1156
5 De Meierijsche Museumboerderij www.museumboerderij.nl 886
6 Marechausseemuseum :: Actueel www.marechausseemuseum.nl 772
7 Vereniging Oud Hoorn www.oudhoorn.nl 500
8 Walraven van Hall - Bankier van het verzet www.walravenvanhall.nl 485
9 Het geheugen van Plan Zuid www.zuidelijkewandelweg.nl 479
10 Zeeuwen Gezocht www.zeeuwengezocht.nl 416
11 Geschiedenis van Vlaardingen www.geschiedenisvanvlaardingen.nl 387
12 JHSG www.jhsg.nl 374
13 Stichting Urk in Oorlogstijd www.urkinoorlogstijd.nl 369
14 Polderhuis Westkapelle • Dijk- en Oorlogsmuseum www.polderhuiswestkapelle.nl 366
15 Welkom in Grootmoederstijd de website van Wijnand Veenendaal www.grootmoederstijd.nl 363
16 Java Post www.javapost.nl 345
17 koudekerke.info www.koudekerke.info 333
18 Geschiedenis Beleven www.geschiedenisbeleven.nl 327
19 Vessem - St. Lambertuskerk www.vessemdekempen.nl 319
20 Heerlen Vertelt | Schrijft u mee? www.heerlenvertelt.nl 285
21 VeleHanden > Startpagina www.velehanden.nl 278
22 Stichting Historisch Egmond www.historischegmond.nl 245
23 Stelling van Amsterdam. Waterlinie met forten rond de hoofdstad. www.stelling-amsterdam.nl 237
24 alle monumenten te Kampen www.tekampen.nl 233
25 Heemkunde Hattem www.heemkundehattem.nl 214
26 Käthe Kruse Poppen en speelgoedmuseum www.kathekrusepoppenmuseum.nl 186
27 Beleef de historie en reis virtueel door de tijd - Spannende Geschiedenis www.spannendegeschiedenis.nl 177
28 Forum Eerste Wereldoorlog www.forumeerstewereldoorlog.nl 162
29 Euregionaal Historisch Centrum Sittard-Geleen www.ehc.sittard-geleen.eu 160
30 Flevolands geheugen - Flevolands Geheugen www.flevolandsgeheugen.nl 159
31 CKplus Cultuur Historische Stadswandelingen www.ckplus.nl/extra12.html 152
31 Middelburg Dronk - MiddelburgDronk www.middelburgdronk.nl 152
32 OmnesViae: Roman Route Planner- Tabula Peutingeriana and Itinerarium Antonini www.omnesviae.org 149
33 A.M. de Jong-museum www.amdejongmuseum.nl 142
33 Achterhoeks Museum 1940-1945 www.museum40-45.com 142
34 Museum het GOLS-station www.gols-station.nl 140
35 Oud Bennekom www.oudbennekom.nl 138
36 Collectie 40-45 www.collectie4045.nl 137
37 Historische Kring Cadier en Keer www.historischekringcadierenkeer.nl 136
38 Historische Stichting De Cromme Leeck www.decrommeleeck.nl 135
39 Deruudsite www.deruudsite.eu 133
40 Stupor Mundi www.stupormundi.net 132
41 #NAAM? www.codart.nl 125
42 Akkers van Margraten www.akkersvanmargraten.nl 123
43 Historische Kring Dalfsen www.ouddalfsen.nl 118
44 Adoptiegraven Database www.adoptiegraven-database.nl 117
45 Limburg Emigrant Page www.limburgemigrant.nl 112
46 Sobibor Interviews www.sobiborinterviews.nl 98
47 't Fledder Kerspel www.fledderkerspel.nl 95
48 Museum Elburg www.museumelburg.nl 94
49 Erfgoedcentrum DiEP www.erfgoedcentrumdiep.nl 93
50 nieuws-wo2.tk www.nieuws-wo2.tk 88
50 Stichting Historie Grofkeramiek www.grofkeramiek.nl 88
51 Geheugen Collectief - Historisch Onderzoeksbureau www.geheugencollectief.be 87
52 Documentatiegroep 40-45 ; de Nederlandse vereniging van Tweede Wereldoorlog Verzamelaars sinds 1963 www.documentatiegroep40-45.nl 86
53 Historische Kring Leusden www.historieleusden.nl 85
53 Het Nederlands Mijnmuseum te Heerlen www.nederlandsmijnmuseum.eu 85
54 Gemeentearchief Venlo archief.venlo.nl 84
55 Janvs www.janvs.nl 83
56 Het Depot www.hetdepot.com 82
57 Go2War2.nl - Alles over de tweede wereldoorlog www.go2war2.nl 81
58 Heemkundevereniging Schin op Geul www.heemkundesjin.nl 80
59 Amersfoort op de Kaart www.amersfoortopdekaart.nl 79
60 Rijksmuseum van Oudheden www.rmo.nl 78
61 Old Reurle www.oldreurle.nl 77
61 Streekarchivariaat Noordwest-Veluwe www.streekarchivariaat.nl 77
62 Pierre's Western pierreswesternfront.punt.nl 73
63 Westfries Genootschap www.westfriesgenootschap.nl 71
63 Regionaal Archief Zutphen www.regionaalarchiefzutphen.nl 71
64 Geschiedenis & Archeologie | Kennislink www.kennislink.nl/geschiedenis-en-archeologie 70
65 Welkom op de site van Kwartier van Nijmegen - Kwartier van Nijmegen www.kwartiervannijmegen.nl 68
66 Prehistorische vuursteenmijn in Zuid-Limburg www.vuursteenmijnen.nl 62
66 Het verhaal van Groningen www.hetverhaalvangroningen.nl 62
67 Haagse filmbank www.haagsefilmbank.nl 59
67 Heemkundige Kring Sas van Gent www.heemkundigekringsasvangent.nl 59
68 Histoforum histoforum.digischool.nl 58
68 De canon van Nederland | entoen.nu www.entoen.nu 58
69 Prinses Irene Brigade www.prinsesirenebrigade.nl 57
70 Stichting De Burcht Wedde www.burchtwedde.nl 54
71 Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers www.ecal.nu 53
72 Archief Eemland www.archiefeemland.nl 52
72 De Domaniale Mijn in Beeld www.domanialemijn.nl 52
73 Historisch Museum Haarlemmermeer www.historisch-museum-haarlemmermeer.nl 51
74 Historische Vereniging Midwoud/Oostwoud www.hvmo.nl 48
75 Oud Tzummarum en omstreken www.oudtzummarum.nl 47
75 Culemborgse oorlogsslachtoffers www.oorlogsslachtoffersculemborg.nl 47
75 www.weyerman.nl | Luis in de pels van de Verlichting www.weyerman.nl 47
76 Smaldeel 5 · Tweede reis naar de Nederlandse Antillen www.smaldeel5.nl 45
77 Collectie Gemeentemuseum Helmond collectie.gemeentemuseumhelmond.nl 42
77 Mijn Arnhem - een website over Arnhem in prentbriefkaarten www.mijnarnhem.nl 42
78 Aed Levwerd www.aedlevwerd.nl 40
78 Buurtwinkels buurtwinkels.amsterdammuseum.nl 40
79 Stadsarchief www.stadsarchiefmechelen.be 37
80 Historische Werkgroep Oud-Wateringen & Kwintsheul www.oud-wateringen.nl 36
81 www.historischekringbussum.nl www.historischekringbussum.nl 34
82 VBHP www.historiephilippine.nl 33
82 Historische Vereniging Oud Veenendaal www.oudveenendaal.nl 33
83 Rolder Historisch Gezelschap www.rhg-rolde.nl 32
83 Museum De Sukerei te Damwoude / Damwald www.desukerei.nl 32
83 Historische Kring Nederhorst den Berg www.historischekring.nl 32
84 Zandvoortvroeger.nl www.zandvoortvroeger.nl 31
84 Deventer Op De Kaart www.deventeropdekaart.nl 31
84 HistorischeKringHuizen.nl www.historischekringhuizen.nl 31
84 Historisch Museum Deventer www.historischmuseumdeventer.nl 31
85 Heemkundekring Op 't Goede Spoor Waspik www.goedespoorwaspik.nl 30
86 Indischekamparchieven www.indischekamparchieven.nl 29
86 Ervaar de totale zout-experience in Delden | over het zoutmuseum www.zoutmuseum.nl 29
87 Oorlogsmusea.nl www.oorlogsmusea.nl 28
88 Gemeentearchief Brunssum www.brunssum.nl/archief 26
88 Welkom bij Bettina J. Mulder, Historisch onderzoek en teksten www.geschiedenisenteksten.nl 26
89 Historisch onderzoek begint hier www.archieven.nl 25
89 Historische Kranten kranten.kb.nl 25
89 Harlingen Historie, Homepage van Stefan Elsinga www.kleinekerkstraat.nl 25
89 Stadsarchief Amsterdam www.stadsarchief.amsterdam.nl 25
90 De officiële internetsite van de Historische Vereniging Noordoost Friesland. www.hvnf.nl 23
90 Histotheek www.histotheek.nl 23
90 ergens-in-nederland www.ergensinnederland1939-1945.nl 23
91 DEELEN RESEARCH GROUP FLIEGERHORST DEELEN & TEEROSEN EXCURSIE www.fliegerhorstdeelen.nl 22
91 Geschiedenisplein.nl www.geschiedenisplein.nl 22
92 Grebbelinie.nl www.grebbelinie.nl 21
92 Bas Aarts. historicus www.basaarts.nl 21
93 Welkom bij Historisch Museum JoCas www.museumjocas.nl 20
93 Heemkundekring de Vierschaer Wouw www.de-vierschaer-wouw.nl 20
93 ‘Hoor! Geschiedenis Luisterverhalen’ www.hoorgeschiedenis.nl 20
93 Vereniging Haerlem www.haerlem.nl 20
94 MATURITAS | educatie en ontspanning www.maturitas.eu 19
95 Historische Kring Breukelen www.hk-breukelen.nl 18
95 Rijnland - website — Erfgoed www.rijnland.net/rijnland_0/erfgoed_0 18
96 World War 2 Awards.com www.ww2awards.com 17
96 Stichtingen de Greb en Kennispunt www.kennispuntmei1940.nl 17
96 Stichting Oud Limmen www.oudlimmen.nl 17
96 Geschiedkundige Vereniging Oudewater www.geschiedkundigeverenigingoudewater.nl 17
96 Mijn Gelderland | Geschiedenis Gelderland www.mijngelderland.nl 17
96 www.hennaerderadeel.nl 17
97 Haags Historisch Museum www.haagshistorischmuseum.nl 16
97 Laatste Nieuws www.herderewich.nl 16
97 WikiDelft www.wikidelft.nl 16
97 Genootschap Oud-Noordwijk www.streekmuseumveldzicht.nl 16
97 De Locht Streekmuseum, Nationaal Asperge- en Champignonmuseum www.delocht.nl 16
98 Muziekencyclopedie - Muziekencyclopedie www.muziekencyclopedie.nl 15
98 OorlogsVerzetsMuseum Rotterdam www.ovmrotterdam.nl 15
99 Historische Kring Eibergen www.historischekringeibergen.nl 14
99 Heemkundige Kring Walcheren www.hkwalcheren.nl 14
99 HV Koog-Zaandijk www.historischeverenigingkoogzaandijk.nl 14
99 Akkers van Margraten www.akkersvanmargraten.nl/ 14
100 Welkom bij Historisch Nieuwsblad www.historischnieuwsblad.nl 13
100 Historische Vereniging ‘s-Gravendeel www.seuterhistorie.nl 13
100 Torenuurwerk www.torenuurwerk.nl 13
100 Centraal Museum Utrecht centraalmuseum.nl 13
101 Museum de Gevangenpoort www.gevangenpoort.nl 12
102 Documentatiestichting Leeuwarderadeel www.documentatiestichting.nl 11
102 Gelders Archief www.geldersarchief.nl 11
102 Het Persmuseum | persmuseum.nl www.persmuseum.nl 11
102 Historische Vereniging Werkendam en De Werken c.a. www.historiewerkendam.nl 11
103 Geschiedenis Zeeland | geschiedeniszeeland.nl www.geschiedeniszeeland.nl 10
103 Mijnlampen - Grubenlampen - Miners Lamps www.mijnlampen.nl 10
103 Welkom op de website van de Stichting Historische Westhaven Urk www.westhaven.opurk.nl 10
104 Historische Vereniging Gemeente Zuidlaren www.hvgz.nl 9
105 Historische Vereniging Rijswijk www.historischeverenigingrijswijk.nl 8
105 Tijdbalk Amersfoort www.tijdbalk-amersfoort.nl 8
106 Historici.nl www.historici.nl 7
106 Museum Warkums Erfskip www.warkumserfskip.nl 7
106 52 weken geschiedenis in beeld en verhaal www.52wekengeschiedenisinbeeldenverhaal.nl 7
107 Joods Monument www.joodsmonument.nl 6
107 Historische romans www.historische-romans.nl 6
108 Livius. Articles on Ancient History www.livius.org 5
108 Vergeten Harlingers www.vergetenharlingers.nl 5
108 De Slag om de Grebbeberg en Betuwestelling in mei 1940 www.grebbeberg.nl 5
108 Historische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJssel www.hvnweb.nl 5
108 De bronnen van Clio www.hethistorischatelier.blogspot.com 5
108 Museum Noordwijk www.museumnoordwijk.nl 5
108 Geschiedenis 24 - Andere Tijden www.anderetijden.nl 5
108 rijksmonumenten.info www.rijksmonumenten.info 5
108 Amsterdam Museum www.amsterdammuseum.nl 5
109 Zicht op Maastricht www.zichtopmaastricht.nl 4
109 Historische Vereniging Ten Post www.hvtp.nl 4
109 Over ons www.zuwent.nl 4
109 Kennislink www.kennislink.nl 4
109 Historiek | Nieuws en achtergronden bij de geschiedenis www.historiek.net 4
109 Kerkrade, Gisteren en Vandaag www.kgv.nl 4
109 Historypin www.historypin.com 4
109 regiocanons.nl - wat iedereen zou moeten weten over geschiedenis en erfgoed in zijn buurt www.regiocanons.nl 4
110 Radarstation Seeadler - Het Duitse radarstation in de Bloemendalerpolder tussen Muiden en Weesp. www.radarstation.nl 3
110 Dorestad onthuld, de geschiedenis van Dorestad www.dorestadonthuld.nl 3
110 WARSHIPSRESEARCH www.warshipsresearch.blogspot.com 3
110 Heemkundevereniging Bussemakerhuis www.heemkundeborne.nl 3
110 Vereniging Historisch Purmerend www.vereniginghistorischpurmerend.nl 3
110 Kleio-Historia www.markbeumer.eu 3
110 Limburgse Kastelen www.limburgsekastelen.nl 3
110 General Maczek Museum www.maczekmuseum.nl 3
110 De historie van Willem Smit & Co's Transformatorenfabriek www.willemsmithistorie.nl 3
110 Het Scholtenhuis, virtuele reconstructie '44 '45 www.scholtenhuis.nl 3
110 Stichting Westfriese Families - Genealogie in West-Friesland www.westfriesefamilies.nl 3
110 Maarn-Maarsbergen Natuurlijk www.mmnatuurlijk.nl 3
111 Militair Terrein Zeeburg & Kamp Zeeburg www.militairzeeburg.nl 2
111 Welkom bij Duistere Geschiedenis www.duisteregeschiedenis.nl 2
111 Honig Breethuis www.honigbreethuis.nl 2
111 GOLDERAKE is de historische vereniging van het mooie dorp Gouderak www.golderake.nl 2
111 The Amsterdam Dungeon www.theamsterdamdungeon.nl 2
111 Pingjum: 0 - 2000 members.chello.nl/~j.sieswerda/eng/pingjum/index.htm 2
111 Alphons van Leeuwen www.alphonsvanleeuwen.nl 2
111 Strijdbewijs www.strijdbewijs.nl 2
111 Stichting Kasteel Van Wouw www.kasteelvanwouw.nl 2
111 WARSHIPSRESEARCH warshipsresearch.blogspot.com 2
111 STIWOT.nl www.stiwot.nl 2
111 AlphenaandeMaas.com www.alphenaandemaas.com 2
111 Hoofdpagina www.histvermaassluis.nl 2
111 Borgen in Groningen www.borgeningroningen.nl 2
111 Streekarchief Voorne-Putten en Rozenburg www.streekarchiefvpr.nl 2
111 Sonttolregisters www.soundtoll.nl/www/. 2
111 Liberation Route www.liberationroute.com 2
111 Museum 't Coopmanshûs www.coopmanshus.nl 2
111 Historische Vereniging Noordoost Friesland sneuperdokkum.blogspot.com 2
111 Geschiedenis 24 www.geschiedenis24.nl 2
111 HEP - Teletijdmachine: een reis door de geschiedenis van Horst aan de Maas www.hephorst.nl 2
112 Museum Anna Paulowna www.museumannapaulowna.nl 1
112 Genealogie en Historie Gouderak www.hanlenyboeve.come2me.nl 1
112 Overbetuwe overbetuwe.rvc.nl 1
112 Alphons en Vincent van Leeuwen www.leeuwendelers.nl 1
112 Luchtdoelartillerie Museum www.luchtdoelartillerie.nl/museum 1
112 Stichting museum Ut Olde Ambacht is een museum in Wehl in Gemeente Doetinchem in Gelderland die tal www.utoldeambacht.nl 1
112 Historische Vereniging in de gemeente Staphorst www.historischeverenigingstaphorst.nl 1
112 Historische Vereniging Capelle aan den IJssel | Bermweg 13, 2906 LA, Capelle aan den IJssel www.hvc-capelle.nl 1
112 Van Batenborgh Stichting, behoud cultureel erfgoed Achterhoek www.vanbatenborgh.nl 1
112 Welkom op de HisGIS site! — HisGIS www.hisgis.nl 1
112 Welkom bij Grootvaderstijd.net www.grootvaderstijd.net 1
112 Wereldoorlog I in de Westhoek - The Great War in Flanders Fields www.wo1.be 1
112 Dickens Museum www.dickensmuseum.nl 1
112 NTR | De Slavernij www.deslavernij.nl 1
112 Museum - Museum van Egmond www.museumvanegmond.nl 1
112 Juttersmuseum Zandvoort www.juttersmuseum.nl 1
112 De geschiedenis van het West-Friese dorp Schellinkhout www.geschiedenisschellinkhout.nl 1
112 Erve Alferink www.ervealferink.nl 1
112 Historisch Emmen www.historisch-emmen.nl 1
112 It Damshûs www.damshus.nl 1
112 Historische Vereniging Bergambacht www.historischeverenigingbergambacht.nl 1
112 Regionaal Archief Rivierenland www.regionaalarchiefrivierenland.nl 1
112 Heemkundevereniging St.-Geertruid www.heemkundestgeertruid.nl 1
112 Stichting Dodenakkers.nl - Dood in Nederland www.dodenakkers.nl 1
112 van toen tot later www.vantoentotlater.nl 1
112 Historische Vereniging Bergen NH www.hvb-nh.nl 1

Partners


De Geschiedenis Online Prijs is een initiatief van